8.8.2017

​Máte se na co těšit, Jizerská 50 RUN pozměňuje trasy

Melzerův pomníček, Maliník nebo Josefodolská přehrada, to jsou místa, na která letos běžce zavedou pozměněné trasy Jizerské 50 RUN. Změny v trasách umožní závodníkům vidět z Jizerských hor řadu nového.

Jizerská 50 RUN letos nabídne na svých trasách dosud neobjevená místa, po kterých se ještě neběželo.

12 km

Nejkratší z tratí letos nepoběží z Vládní k bedřichovské přehradě. Hráz přehrady je v rekonstrukci a my bychom byli neradi, kdyby tam některý z našich závodníků přišel k úhoně. Proto 12km trasa závodníky nově dovede k Melzerovu pomníku, který zde připomíná četníka Roberta Melzera. Od pomníčku vede trasa krásnou lesní cestou k rozcestníku Pod Přehradou, kde bude připravena občerstvovačka. Dále závodníci poběží k Stammelovu kříži, kde se napojí na původní trasu.

23 km

Běžci na 23 km poběží nejprve společně s 12km trasou. Nezahnou k Melzerovu pomníku, ale poběží dále po naučné stezce Lesy Jizerských hor až k sedlu Maliníku, kde se otočí. Po Naučné stezce Černá Nisa se dostanou k rozcestníku Pod přehradou, kde se budou moci občerstvit. Dál trasa pokračuje stejně jako kratší.


50 km

Aby se závodníci nemuseli proplétat mezi návštěvníky sklářské poutě na Kristiánově, ukážeme běžcům z královské trasy zase úplně nová místa. 50km trasa letos nově zavede závodníky k Josefodolské přehradě. Hned na stadionu zahne doprava přes velbloud a krásnými lesními cestami se přes silnici na Novou louku (tu pouze přeběhne) dostane k vodní nádrži Josefův důl, kterou oběhne ze severní části. Poté začne údolím Hlubokého potoka stoupat až k nejvyššímu místu trasy – Rozmezí (1000m. n. m.) a dále pokračuje po původní trase přes Knajpu až na Jizerku a poté zpět po Promenádní přes Smědavu k Tetřeví boudě. Kolem vyhlídky Krásná Máří trasa pokračuje na Hřebínek, Olivetskou horu a přes Vládní se vrátí zpět na stadion v Bedřichově. Letos budou nově přidány občerstvovačky na Hraniční, Smědavě a Tetřeví boudě, celkem tedy budete mít 11x možnost se občerstvit.

15.1.2018 - Obojživelník Šebek. Zimní Jizerská 50 je srdcovka, ale duší…
6.12.2017 - Po trase Jizerské 50 se proběhneme 25. srpna
2.9.2017 - Jizerské hory tentokrát patřily běžcům. Letní Jizerskou 50…
1.9.2017 - Předpověď na Bedřichov: 12°C a bez deště
Zpět na aktuality Zpět na úvodní stránku


Do Česka dorazil první sníh. Hurá 🙆 ❄🌨⛄It's been snowing in the Czech Republic. Yahooo #snow #Jizerska #jizerskapadesatka #jizerska50 #jiz50 #jizerskehory #worldloppet #skiclassics #firstsnow #snowing

Fotka zveřejněná uživatelem @jiz50,

Partneři Jizerské 50 RUN

HLAVNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNER

Liberecký kraj

PARTNEŘI

PROGRES LIBEREC s.r.o iQLANDIA Centrum Babylon Liberec

Pořadatel

SKI KLUB Jizerská padesátka

HLAVNÍ PARTNER

Oficiální dodavatelé

Jizerská ops Wander-Book

Institucionální partneři

Jablonec nad Nisou Liberec Bedřichov

Partneři Běhej lesy

GENERÁLNÍ PARTNER

Lesy ČR

HLAVNÍ PARTNEŘI

Endorphin republic Dr.Max VLS ČEPS

MARKETINGOVÝ PARTNER

RAUL

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

ČT MF DNES

PARTNEŘI

Scott Česko jede Birell Off Kiwi Enervit DB Schenker VO2MAX Holmes Place Saunia Škola tejpování VZP MMR Nature valley

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Express 90.3 FM Radio Jih KISS radio Morava RUN magazine Kamsdetmi.com Svět behu Beh.sk BezvaBěh.cz Trailrun.cz Svět outdooru Pohora.cz Trenujeme.sk Mediatenor

Oficiální dodavatelé

Crystal Bohemia Johnny service TKF

Institucionální partneři

Jihočeský kraj MMR Středočeský kraj

SPOLUPRACUJEME

RunTour Báječné ženy v běhu Běžecká škola Nadace Leontinka isportuj.cz Emil nadace